• Uczniowie klas II i III w kinie Helios

          • 9 grudnia 2022 roku

            Uczniowie klas II i III na Mikołajki udali się do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim na film pt. „ Świąteczny cud”. Film przedstawił historię bożonarodzeniową w  niewielkim szwedzkim mieście, gdzie nastoletni Karl pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę,  która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

          • Konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy

          • 7 grudnia 2022 roku

            Pierwszy dzień grudnia oznacza dla uczniów naszej Szkoły, że zaczynamy odliczanie do Bożego Narodzenia. Pomocne w tym są kalendarze adwentowe, które uczniowie wykonują od lat, biorąc udział w konkursie na najpiękniejszy kalendarz adwentowy. W tym roku 32 uczniów wykonało świąteczne kalendarze. Jak zwykle wszystkie były przepiękne. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, pomysłowością i zaangażowaniem. Jury miało olbrzymi problem, aby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie 7 grudnia ogłosili werdykt wręczając nagrody, dyplomy oraz słodycze uczestnikom konkursu. I miejsce przyznali Anieli Popiołek, II ex aequo Oliwii Cieśliczce i Idze Wnuk, a III ex aequo Mai Krawczyk i Szymonowi Harasimowiczowi. Wyróżniono kalendarze: Julii Domagalskiej, Natalii Gajdy, Michała Simkowskiego, Adama Zaparta, Oskara Zaparta oraz Juliana Glapińskiego z oddziału przedszkolnego  – najmłodszego uczestnika konkursu. Organizacją konkursu zajęła się pani Agnieszka Różycka.

          • Maluchy w Bajkolandzie

          • 7 grudnia 2022 roku

            Dzień Świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla wszystkich dzieci, które niecierpliwie czekają na jego przybycie z bijącym sercem i wypiekami na buźkach. Jest to dzień, w którym spełniają się najskrytsze marzenia i  dlatego, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy w dniu 7 grudnia została zorganizowana wycieczka dla dzieci z oddziału przedszkolnego do Piotrkowa Trybunalskiego. Sala zabaw „FUN CITY ” okazała się fascynującym miejscem do aktywnego spędzenia czasu przez grupę naszych dzieci. Zabawy na trampolinie, zjeżdżalni czy w kulkach dostarczyły wszystkim dzieciom mnóstwa uciechy i rozrywki. Już na samym początku wizyty w Bajkolandzie odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował wszystkie dzieci cukierkami, uatrakcyjnił pobyt przedszkolaków konkursami i zorganizowanymi zabawami. Po miło spędzonym dniu wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i szczęśliwi.

          • Spotkanie z górnikiem

          • 8 grudnia 2022 roku

            4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do szkoły pracownika  KWB w Bełchatowie – górnika Piotra Szymańskiego. Nasz gość ubrany w mundur galowy, opowiedział dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Uczniowie poznali także rodzaje węgla i sposób ich wydobycia. Na koniec spotkania każdy otrzymał słodki poczęstunek.

          • Mikołajki

          • 6 grudnia 2022 roku

            W szkole obchodzono Mikołajki. Każdy uczeń miał coś "mikołajkowego" - czapkę, sweter lub przepaskę. Uczniowie w różny sposób świętowali. Wszyscy uczniowie z klas I-III mogli pokazać swoją kreatywność. Klasa I dekorowała świąteczne ciasteczka, klasy II i III przygotowały elementy dekoracji sali. Wszyscy mieli ręce pełne pracy, mimo tego wszyscy dobrze się bawili.

          • II miejsce w półfinale wojwódzkim w piłce ręcznej chłopców

          • 2 grudnia 2022 roku

            W Szkole Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się zawody - Półfinał województwa chłopców igrzysk dzieci rocznik 2010 i młodsi w piłkę ręczną. Do rywalizacji przystąpili uczniowie, którzy odnieśli zwycięstwo na poziomie powiatu: Witów - Kolonia, Drzewica, Koluszki, gospodarze Tomaszów Mazowiecki. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Tomaszowa. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce, a trzecie zawodnicy z Drzewicy.

          • Andrzejki

          • 25 listopada 2022 roku

            Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 30 listopada odbyła się w naszej Szkole zabawa andrzejkowa. Uczniowie klas I-III hol zamienili w ,,salę wróżb”,  mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie losowali imię swojej wielkiej miłości czy zawodu jaki będą wykonywać w przyszłości. Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkich babeczek z wróżbą. Nie zabrakło też wspólnej zabawy w tradycyjnym kółku, jak również tańców w parach. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

          • Ogólnopolska kampania BohaterON

          • wrzesień - listopad 2022 roku

            Od września tego roku szkolnego uczniowie naszej Szkoły brali udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON w Twojej Szkole o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

            Oddział przedszkolny i klasa III zrealizowały scenariusz zaproponowany przez autorów: „Pracownia za piecem”. W ramach jego realizacji dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Odbyły pogadanki na temat: kim jest i jakie cechy powinien mieć bohater?, czym jest konflikt/spór?, jakie istnieją możliwości rozwiązywania konfliktów/ sporów?, czym jest wojna?, czy uczniowie słyszeli o Powstaniu Warszawskim?

            Oddział przedszkolny korzystając z dołączonego do scenariusza szablonu i instrukcji – stworzyły również papierowe pacynki. Wykonane myszki posłużyły przedszkolakom do odegrania scenek na temat rozwiązywania konfliktów. Klasa III natomiast wykonała prace plastyczne w postaci laurek i listów skierowanych do Powstańców Warszawskich.

            W ramach nawiązania do przeprowadzonych zajęć, a zbliżającym się dniem 11 listopada dzieci oddziału przedszkolnego wykonały również flagi imitujące drzewa, które zostały umieszczone na gazetce przed klasą. Zostały również wykonane zdjęcia (w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości), które wychowawca wykorzystał do stworzenia kartki na stronie www.dumnizpowstańców.pl w celu dołożenia cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, aby móc dzisiaj żyć w wolnym kraju. Niektórzy uczniowie z pomocą rodziców wykonali indywidualne  kartki dla powstańców.

            Uczniowie klasy VIII w ramach akcji "BohaterOn w Twojej Szkole" brali udział w lekcji "Co za historia", podczas której zapoznali się z tematyką Powstania Warszawskiego i losami Powstańców Warszawskich. Uczniowie obejrzeli odcinek programu „Co za historia” na kanale YouTube. Następnie pracowali w grupach tworząc na kartonach infografikę na wylosowany przez grupę temat, zgodny ze scenariuszem zajęć metodą 5W+H. W dalszej części lekcji grupy prezentowały swoje infografiki, dyskutując nad mocnymi i słabymi stronami swoich projektów. Ponadto jako pracę dodatkową uczniowie przygotowali 1 list, 1 grafikę i 1 nagranie audio video z życzeniami i podziękowaniami dla powstańców. Koordynatorem akcji w szkole była Pani Katarzyna Drańska.

          • Finał konkursu ortograficznego „Orzeł ortograficzny”

          • listopad 2022 roku

            21 października uczniowie klas IV i VIII brali udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym organizowanym przez wydawnictwo „Delta”. Konkurs składał się z różnych zadań ortograficznych np. zadań z luką, na dobieranie oraz krzyżówek. Nasi uczniowie zdobyli w nim tytuły laureatów. Najwyższe 9. miejsce w Polsce należy do Mai Cejnóg i Natalii Kowalskiej z kl. VI. Dziewczynki zdobyły 270 punktów na 315 możliwych do uzyskania. Serdeczne gratulacje! Do konkursu przygotowywały uczniów: Anna Biazik – Ruszkiewicz i Magdalena Szmich.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada 2022 roku

            Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

            W naszej Szkole obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie oddziału przedszkolnego mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.
            W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Brały udział w różnych zabawach ruchowych, quizach, zgadywankach, wykonywały pracę plastyczną. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oczywiście w kształcie misia.

            Opiekunowie świetlicy szkolnej wraz u podopiecznymi z klas I i II również obchodzili Dzień Pluszowego Misia.  Uczniowie poznali historię tego dnia, prezentowali swoje przytulanki, tańczyli i śpiewali z misiami przy dźwiękach gitary oraz wykonywali prace plastyczne związane z tym dniem.

          • Gminny konkurs recytatorski pod hasłem „Słowem malowane – kolorowe wiersze na jesienne szarugi”

          • 17 listopada 2022 roku

            Pod opieką pani Marii Krasoń uczennice naszej Szkoły brały udział w gminnym konkursie recytatorskim pod hasłem „Słowem malowane – kolorowe wiersze na jesienne szarugi” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sulejowie. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII. Dziewczynki z naszej Szkoły zajęły w nim następujące miejsca: II miejsce Iga Wnuk z klasy VIII, III miejsce Kaja Kaleta z klasy IV oraz wyróżnienie – Zuzanna Papiernik z klasy VIII. Do konkursu przygotowały uczennice: panie Anna Biazik – Ruszkiewicz i Magdalena Szmich.

          • Mistrzostwo Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w zawodach igrzysk dzieci

          • 16 listopada 2022 roku

            W Szkole Podstawowej w Gomulinie odbyły się eliminacje powiatowe chłopców w zawodach igrzysk dzieci rocznik 2010 i młodsi w piłkę ręczną. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół z Witowa-Kolonii, Moszczenicy, Wolborza, Woli Kamockiej, Rozprzy i Gomulina. Pierwsze miejsce puchar, dyplom i możliwość reprezentowania Powiatu Piotrkowskiego zdobyli nasi uczniowie. Drugie miejsce zajęła Moszczenica, a trzecie zawodnicy z Rozprzy. Mamy nadzieję na dalsze sukcesy w kolejnych etapach rozgrywek. 

          • Wycieczka klas II-III do Torunia w ramach programu „Poznaj Polskę”

          • 15 listopada 2022 roku

            Uczniowie klas II i III wyruszyli na wycieczkę do Torunia, która była dofinansowana z przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę". Organizatorem wycieczki była pani Agnieszka Antosik-Kołek, opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Agnieszka Dudek, Iwona Młynarczyk i Maria Krasoń. Celem wycieczki było poznanie jednego z najstarszych miast Polski. Miasto słynące z niezwykłych zabytków, pierników oraz miejsce urodzenia  Mikołaja Kopernika.  Pierwszą atrakcją wycieczki było planetarium, gdzie uczniowie obejrzeli film pt.” Cudowna podróż”. Podczas seansu przenieśli się w barwny świat kosmosu. Po filmie  przewodnik zabrał wszystkich na spacer po Starym Mieście. Maszerując uczniowie podziwiali Collegium Majus UMK. Pierwszym miejscem zwiedzania był  kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kościół z XIII wieku udekorowany pięknymi malowidłami, freskami oraz witrażami. W kościele w dobudowanym do prezbiterium mauzoleum spoczywają szczątki królewny szwedzkiej- Anny Wazówny. Następnie uczestnicy wycieczki udali się pod mury obronne Torunia i „Krzywą wieżę”. Krzywa Wieża to średniowieczna baszta obronna, która swoją nazwę zawdzięcza znacznemu odchyleniu od pionu. Według legendy jej powstanie wiąże się z postępkiem jednego z toruńskich krzyżaków, który wbrew obowiązującym go zasadom zakochał się i spotykał z piękną córką bogatego kupca. Pokutą za złamanie ślubu czystości miało być wzniesienie pochyłej wieży jako symbolu odejścia od surowej zakonnej reguły. Następnym punktem wycieczki był dom Mikołaja Kopernika i jego pomnik. Tu uczniowie dowiedzieli się, że Mikołaj Kopernik był wybitnym matematykiem, lekarzem i prawnikiem, a nauki pobierał we Włoszech, co na tamte czasy było bardzo ogromnym wyczynem. Na Starym Mieście uczniowie zobaczyli pomnik  Flisaka i zapoznali się z legendą o nim. Widzieli również figurkę Osła, która nawiązuje do stosowanych w dawnym Toruniu kar za drobne i cięższe przewinienia. Ostatnim punktem wycieczki był największy średniowieczny dzwon w Europie Środkowej Tuba Dei (Trąba Boża). Na zakończenie wycieczki każdy miał czas na zakup pamiątek i pierników. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

             

          • Wycieczka uczniów z klas VI-VIII do Krakowa w ramach programu „Poznaj Polskę”

          • 14 listopada 2022 roku

            W poniedziałkowy poranek uczniowie klas VI – VIII wybrali się na jednodniową wycieczkę do Krakowa, która była dofinansowana z przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę". Organizatorem wycieczki była pani Agnieszka Antosik-Kołek, opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Hanna Kopeć, Krzysztof Rękorajski oraz Adrian Stępień. Głównym celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej przez obserwację.
            Zwiedzanie Krakowa uczniowie rozpoczęli od spaceru na Wzgórze Wawelskie i Zamek Wawelski – miejsca koronacji królów polskich i ich wiecznego spoczynku. Kolejnym punktem było podziwianie bezcennych skarbów w jednostce muzealnej Państwowe Dzieła Sztuki. Następnie uczestnicy udali się do Katedry Wawelskiej, gdzie m.in. zobaczyli Ołtarz Główny, Groby Królewskie znajdujące się w kryptach pod katedrą oraz weszli na Wieżę Zygmuntowską, gdzie podziwiali najsłynniejszy polski dzwon – Dzwon Zygmunt, potocznie nazywany Dzwonem Zygmunta. Z Wawelu, spacerem nad Wisłą udali się pod pomnik Smoka Wawelskiego, gdzie poznali „Legendę o Smoku Wawelskim” oraz zobaczyli Smoczą Jamę. Następnie zwiedzili historyczny zespół miasta Krakowa oglądając Planty, okno Papieskie, Wieżę i ulicę Floriańską. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Rynku Krakowskiego wraz z Kościołem Mariackim oraz słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Po pysznym obiedzie udali się pod pomnik Adama Mickiewicza, a dalej na zakup pamiątek do najstarszej galerii handlowej miasta, czyli Sukiennic.

            Wycieczka była dla uczniów naszej Szkoły niesamowitym przeżyciem, tym bardziej, że duża grupa dzieci odwiedziła Kraków po raz pierwszy w życiu. Wszyscy jednak deklarowali, że na pewno będą wracać do tego królewskiego miasta.

          • Święto Niepodległości

          • 10 listopada 2022 roku

            Dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów zorganizowano w naszej szkole akademię oraz konkurs piosenek patriotycznych. Organizacją uroczystości zajęli się nauczyciele: Maria Krasoń, Iwona Młynarczyk, Joanna Pełka-Łęgowska oraz Adrian Stępień. Akademię prowadziły uczennice klasy VIII: Julia Domagalska i Zuzanna Papiernik. Społeczność Szkoły obejrzała prezentację poświęconą wydarzeniom oraz postaciom odpowiedzialnym za odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wspomniano również postać Emilii Plater. Uczennica klasy IV Kaja Kaleta przy akompaniamencie pana Adriana Stępnia wykonała utwór "Horytnica" o Emilii Plater.

            Jury konkursu piosenki patriotycznej w składzie: pani Dyrektor Katarzyna Drańska, panie Iwona Młynarczyk i Magdalena Szmich oraz przedstawicielka Samorządu Szkolnego Iga Wnuk wydały następujący werdykt: zwyciężczynią została Wiktoria Opala, miejsce II zajęła Natalia Kowalska, a III Maja Cejnóg. Wyróżnienia otrzymały Weronika Rej i Ewa Rzeźnik.

          • Zwycięstwo w Piłce Ręcznej Chłopców Igrzysk Dzieci na szczeblu gminy

          • 9 listopada 2022 roku

            W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyły się eliminacje gminne chłopców w zawodach igrzysk dzieci rocznik 2010 i młodsi w piłkę ręczną. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół z Witowa-Kolonii, Sulejowa i Łęczna. Pierwsze miejsce wśród chłopców zdobyli nasi uczniowie. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Sulejowa, a trzecie z Łęczna. Gratulujemy i życzymy wysokich miejsc w następnym etapie rozgrywek.

          • Śniadanie daje moc

          • 8 listopada 2022 roku

            Uczniowie klas I – III  oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania w ramach programu ” Śniadanie daje moc”. Program ten to ogólnopolska akcja promująca zdrowe odżywianie i zwiększająca świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. We wtorek z samego rana rozpoczęły się zmagania z pracami związanymi z przygotowaniem kolorowych kanapek i sałatek. Dzieci samodzielnie rozkładały artykuły przyniesione z domu. Pod nadzorem wychowawczyń wykonali zdrowe kanapki i kolorowe sałatki – słowem wszystko, co mieści się w kategorii ” zdrowej żywności”.

          • Uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy II w MOK-u

          • 28 października 2022 roku

            Dzieci z klasy II i oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyń: Agnieszki Dudek i  Małgorzaty Ostalczyk udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na musical pt. "Dzwonnik z Notre Dame" przedstawiony przez Teatr Muzyczny FORTE. Uczniowie obejrzeli piękną opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Ten fascynujący ponadczasowy musical, w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną, poruszająca do łez muzyką oraz grą świateł, przeniosła dzieci  w tą wyjątkową i wzruszającą opowieść. Fabuła z kolei skłoniła do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu. Nie wytykaj inności, nie wydawaj sądów po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera.

          • Działania Samorządu Uczniowskiego

          • 28 października 2022 roku

            Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszą latarnię wykonaną z dyni. Aż ponad 50 uczniów przyniosło piękne dyniowe latarnie. Jury było bezradne, nie było w stanie wybrać tych najlepszych. Postanowiono więc, że każdy uczestnik konkursu otrzyma słodki upominek.

            W tym samym dniu SU zorganizował "aniołkową" akcję. Wszyscy uczniowie, którzy przebrali się za anioły, nie byli pytani na lekcjach. Ależ było anielsko...

          • Akcja wolontariuszy

          • 26 października 2022 roku

            Zbliża się Święto Wszystkich Świętych, więc wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z panią Marią Krasoń udali się na pobliski cmentarz w Witowie, aby zadbać o groby żołnierskie. Uczniowie zebrali liście oraz zapalili znicze na mogiłach poległych w walce żołnierzy.

    • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie-Kolonii, Witów - Kolonia 47
        • 44 610 21 01
        • Witów-Kolonia 47, 97-330 Sulejów
          Poland
    • Godziny pracy sekretariatu

      poniedziałek - piątek

      7.30. - 15.30.

      • Sobota11.05.2024
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • W przypadku problemów
      z dowozem uczniów
      prosimy o kontakt
      z sekretariatem Szkoły
      tel. 44 610 21 01

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie-Kolonii, Witów - Kolonia 47
      • 44 610 21 01
      • Witów-Kolonia 47, 97-330 Sulejów Poland